Uintikeskus Ulpukassa elokuvanäytöksiä la 31.1.

Uutiset
Ainutlaatuinen Aquakino-elokuvanäytös muuttaa 31.1. Uintikeskus Ulpukan elämykselliseksi elokuvateatteriksi. Ulpukassa esitetään koko perheen suosikki Hain tarina sekä jännitysklassikko Deep Blue Sea.
Ulpukan iso allas.

Elokuvat esitetään suurelta, tilaisuutta varten rakennetulta elokuvakankaalta tunnelmavalaistussa Ulpukassa. Yleisö voi seurata näytöksiä vedessä kelluen, altaan reunalta tai Ulpukan istumakatsomosta. Omat uimarenkaat voi ottaa näytökseen mukaan. Veden lämpötilaa nostetaan tapahtuman ajaksi. 

Deep Blue Sea -näytöksen yhteydessä altaassa on sukeltajia, jotka huolehtivat tapahtuman turvallisuudesta ja tuovat elokuvaelämykseen yllätyksellisiä, jännitystä lisääviä elementtejä. Elokuvan ikäraja on K-16, mutta 13-vuotiaat voivat osallistua huoltajan seurassa tai luvalla. Hain tarina on ikärajaton. 

Näytösajat ja liput 

  • Hain tarina klo 14.30–16.15, uintilippu 15 €, katsomolippu 12 €
  • Deep Blue Sea klo 18–20, uintilippu 20 €, katsomolippu 15 €
  • Elokuvien aikana on 15 minuutin väliaika, jolloin on mahdollista nauttia ennakkoon ostettua pientä purtavaa uimahallin kahvilasta. 

Ulpukka on esityspäivän 31.1. aikana avoinna yleisölle klo 11-13.30. Loppupäivä on varattu elokuvanäytöksille. Klo 14 ovet aukeavat Hain tarinan katsojille ja klo 17.30 Deep Blue Sea -elokuvan katsojille.

Liput ja lisätiedot. 

Liikuntaeduilla lipun voi maksaa Ulpukan kassalla.

Muokattu viimeksi
23.1.2026 14:36

Asiasanat

Lapsiperheet
Matkailijat
Nuoret
Kulttuuri ja vapaa-aika